حاجی وبمستر

سئو وب سایت ناپ کامرس

سئو وب سایت ناپ کامرس

فروشگاه ساز ناپ کامرس

ناپ کامرس بهترین و پرکاربردترین پلتفرم متن باز یا open source برای فروشگاه اینترنتی با هسته ASP.NET است.  ناپ کامرس راهکاری است با مجموعه وسیعی از ویژگی ها که شرایط راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را برای همه نوع کاربر فراهم می کند. پروژه ناپ کامرس از سال ۲۰۰۸ شروع شده و به صورت مرتب نسخه های جدید منتشر کرده است. این نرم افزار فرانت اند کاتالوگ فروشگاه و بک اند ابزار مدیریتی را فراهم می کند، و امکان ایجاد سبد خرید را می دهد. ناپ کامرس یک پلتفرم فروشگاهی مناسب همه کسب و کارهاست و از کسب و کارهای کوچک تا کسب و کارهای بزرگ را حمایت می کند. این نرم افزار کاملا ماژولار و انعطاف پذیر بوده و هر ویژگی و قابلیتی که مشتری نیاز داشته باشد را به آسانی در قالب یک ماژول می توان بر روی آن نصب و پیکربندی کرد. این فروشگاه ساز اینترنتی بیش از ۱٫۸ میلیون بار دانلود شده و بیش از ۲۷,۰۰۰ فروشگاه اینترنتی با ناپ کامرس راه اندازی شده است!

مقایسه و بررسی ناپ کامرس با ووکامرس

مقایسه ناپ کامرس و ووکامرسnopcommerce یک پلتفرم بر پایه ASP.net است که از دیتا بیس قدرتمند MSSQL استفاده می‌کند. و woocommerce  که محبوب ترین پلاگین فروشگاهی وردپرس است که به زبان PHP نوشته شده. هر دو آنها اوپن سورس هستند.

ناپ کامرس به علت قابلیت ها و ویژگی های زیادی که دارد ممکن است در ابتدای امر کار کردن با آن کمی سخت به نظر برسد و نیاز به مطالعه دستور العمل ها و یا آموزش داشته باشد. در سمت دیگر ووکامرس در ابتدای امر برای ورود اطلاعات کمی کاربر پسند تر است ممکن است نیاز به تنظیم کردن نداشته باشند و در ساده ترین حالت خود موجود هستند.

ناپ کامرس دامنه وسیعی از ویژگی ها را برای هرچه راحت تر کردن تجارت الکترونیک ارائه می‌دهد. ویژگی هایی همچون ویرایش و بالاگذاری محصولات به صورت عمده از طریق XML، ویژگی های محصول، ویژگی های قابل ویرایش برای مشتری و غیره از این دسته اند. همچنین قابلیت های قدرتمندی در زمینه بازاریابی همچون فروش محصولات سایر فروشنده ها، سیستم چند فروشگاهی و چند فروشنده ای، قابلیت خرید به عنوان میهمان، لیست علاقه‌مندی‌ها، کمپین های آنلاین و … در ناپ کامرس موجود است. علاوه بر آن اتصال به درگاه های مختلف بانگی و سایر سیستم های حمل و نقلی در کنار انواع روش های مختلف پرداخت مانند تحویل در محل، چک، خرید اعتباری و … از امکاناتی است که توسط این سیستم فراهم شده است.

ووکامرس در بحث ویژگی ها به اندازه ی رقیبش کامل نیست، اما با این اوصاف عملا امکاناتی که شما برای راه اندازی یک فروشگاه کوچک را دارید بدون نیاز به تنظیمات پیچیده و چیزهای غیر ضروری که ممکن است شما را گیج کنند فراهم می‌کند. یک ابزار گزارش دهی خوب برای پیگیری فرایند ها و سیستم کنترل موجودی ساده برای شما فراهم میکند. همچنین ابزارهای بهبود دهنده سئو در این پلاگین به صورت پیشفرض وجود دارند که در فروش محصولات فیزیکی و دیجیتال می توانند به شما کمک کنند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*