سبد خرید 0

آشنایی با الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل (Google Algorithms) جهت بررسی کیفیت صفحات وب و همچنین وضعیت لینک سازی به وجود آمده اند تا کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می‌کنند، به نتایج دقیقتری از آنچه که جستجو کرده اند برسند .

قبل از آنکه الگوریتم های گوگل را به تفکیک توضیح دهیم، بگذارید کمی درباره ماهیت الگوریتم ها صحبت کنیم.

الگوریتم چیست ؟

در کل الگوریتم به مجموعه ای از دستورالعمل ها که به ترتیب و مرحله به مرحله اجرا می شوند (و شروع و پایان آن مشخص است) تا به یک هدف واحد برسند، گفته می‌شود.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل جهت شناسایی مشکلات کاربران و رفع آنها پدید آمده‌اند. در گذشته اگر سایتی محتوای خوبی نداشت و صرفا کلمات کلیدی را در صفحات وب به صورت متدام تکرار می‌کرد، در نتایج گوگل ظاهر می‌شد.

اگر در صفحات خود از پاپ آپ (popup) های زیادی استفاده می‌کردید و کاربر را تا مرز گریه پیش می‌بردید، برای گوگل اهمیتی نداشت.

اما چند سال بعد گوگل توجه خاصی به کاربران کرد و با راه اندازی الگوریتم هایی مثل، الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس خواره و الگوریتم پنگوئن به داد کاربران رسید و سایت های بی کیفیت را جریمه و از نتایج حذف کرد و در مقابل به سایت های با ارزش و با محتوای مفید، رتبه داد.

اما این پایان کار نبود !


الگوریتم های جدید گوگل در سئو، دوران خوش کاربران را به ارمغان آوردند

با پیدایش الگوریتم های جدید گوگل، حالا صفحاتی از سایت ها رتبه مناسبی می‌گرفتند که نیاز کاربر را برطرف کند و در صورتی که صفحات وب برای جلب رضایت کاربر بهینه می‌شدند، رضایت و رتبه گوگل را دریافت می‌کردند.

پادشاه الگوریتم های گوگل یعنی الگوریتم رنک بریم (Rank Brain) مامور شد تا میزان رضایت کاربران از صفحات سایت‌ها را بسنجد. با ظهور الگوریتم رنک برین، زمانی که شما سرچ کنید، بهترین مراکز خرید در تهران، دیگر نیازی به گشتن تک به تک سایت ها و یافتن آدرس های مراکز خرید نیست، بلکه گوگل با یک جستجو، بهترین مراکز را به شما نشان می‌دهد .

آموزش آخرین و جدیدترین الگوریتم های گوگل

تا اینجا که با ماهیت Google Algorithms آشنا شدیم و فهمیدیم که الگوریتم ها به چه دلیل ایجاد شدن، بهتره تا با مهمترین الگوریتم گوگل به صورت مفصل آشنا بشیم. 

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس، اگر لینکی در صفحات دوم یا سوم (و شاید پایین‌تر) گوگل دارید و روز بعد آن را در صفحه اول گوگل مشاهده می‌کنید و سپس ممکن است مجددا رتبه‌ی خود را از دست داده و این‌بار به

ادامه...

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار، وظیفه بررسی و درک مفهوم عبارت جستجو شده را دارد و به کاربر کمک میکند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به هدف خود برسد. ایجاد تجربه

ادامه...

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن ، وظیفه مبارزه با سایت هایی که سعی در تولید لینک های غیرواقعی و اسپم (و همچنین پولی) با استفاده از روش کلاه سیاه را دارند، دارد. الگوریتم

ادامه...

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر گوگل، اگر کاربر عبارتی را در گوگل جستجو کند که مرتبط به یک مکان یا یک کسب و کار باشد، گوگل بهترین و نزدیک ترین مکان را پیشنهاد

ادامه...

الگوریتم پاندا گوگل

همه چیز درباره ی الگوریتم پاندا! الگوریتم پاندا ، نام یکی از الگوریتم های گوگل است که کار آن مبارزه با محتوای بی‌اهمیت و کوتاه و رتبه دادن به محتوای

ادامه...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://hajiwebmaster.com/?p=4032
لیست علاقه مندی ها 0